Kuru İğne Tedavisi Nedir?

İlaçsız iğneler kullanarak yapılan bir tedavidir. Kullanılan iğneler çok ince olmakla birlikte, akupunktur iğnesi değildir. Problemli kas dokusunun veya diğer yumuşak dokuların, çok ince ve genellikle hasta tarafından pek hissedilmeyen iğneler yardımı ile tedavi edilmesi işlemidir. İğnenin doğru bir metod ile uygulanmasıyla, problemli dokular normale döner. Bu yöntem, böylece, uygulanan bölgede kalıcı bir tedavi sağlar.

Tedavi, aralıklı seanslar halinde uygulanır. Hekim, seans aralıklarını kendi uygulama usulüne ve hastanın durumuna göre planlamalıdır. Hastanın yaşı, fiziki yapısı, hastalığın kronikliği, şiddeti ve doku cevap hızı gibi pek çok faktör, seans aralığını etkileyebilir.

Bu tedavi, eğitim ve tecrübe gerektirir. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı hekimler eliyle uygulanmalıdır. Çünkü hareket sisteminin muayenesi ve hastalıklarının bilgisi, tedavide esastır.

İğnenin etki mekanizması, temelde, fonksiyonu bozulmuş olan yapının, mekanik etki ile düzeltilmesine dayanır. İşlem fiziksel olsa da, etkileri çok yönlüdür. Uygulanan bölgede hızlı bir tedavi sağlar. Ancak tedavi bölgesi çok kronik ve geniş bir bölge ise, ilk seanslarda bu iyileşme hasta tarafından tam hissedilmeyebilir.

Merkezimizde kuru iğne tedavisi, 2000 yılından beri özgün bir metodla uygulanmaktadır.

❝ Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. ❞
Randevu için WHATSAPP'dan ulaşın
whatsapp